Wizualizacja produktowa to doskonały sposób na realistyczne, a jednocześnie atrakcyjne zaprezentowanie produktów. Stanowią doskonałą alternatywę dla kosztownych sesji fotograficznych. Dobrze wykonane wizualizacje oddaje znacznie więcej niż standardowa fotografia. Pozwala w realistyczny sposób uwidocznić wszystkie atuty produktu, przyciągając i skupiając na sobie wzrok odbiorcy. To wszystko sprawia, że obecnie coraz częściej wykorzystywana jest w działaniach promocyjnych różnych marek. Z tego wpisu dowiesz się, w jakich branżach najczęściej znajduje zastosowanie wizualizacja produktowa?

Jak wizualizacja produktowa wpływ na działania promocyjne?

Zaczniemy od przeanalizowania funkcji, jakie spełnia wizualizacja produktowa w działaniach promocyjnych i marketingowych — bez względu na to, w jakiej branży znajduje zastosowanie. Jest to jeden z najlepszych sposobów, na realistyczne ujęcie produktu. Wykorzystanie całego potencjału naturalnego światła, uwydatnienie detali i faktury materiałów, atrakcyjne zaprezentowanie otoczenia, możliwość przedstawienia produktu pod różnymi kątami to tylko kilka z wielu zalet tej formy wizualizacji. Taki sposób zaprezentowania przedmiotu znacznie bardziej pobudza wyobraźnię klienta, co w konsekwencji może przełożyć się na jego decyzje zakupowe.

6 branż, w których wizualizacja produktowa wykorzystywana jest najczęściej 

  1. Nieruchomości. Firmy związane z rynkiem nieruchomości bardzo chętnie wykorzystują wszystkie zalety nowoczesnych wizualizacji. Projektanci, deweloperzy czy agenci nieruchomości chcąc trafić ze swoją ofertą do klientów muszą w możliwie jak najbardziej realistyczny, a jednocześnie atrakcyjny sposób zaprezentować pomieszczenia, budynki, a nawet całe osiedla. Dzięki wizualizacjom można w szczegółowo przedstawić nawet obiekty, które jeszcze nie powstały. W ten sposób potencjalni klienci mogą zapoznać się z inwestycją przed pojawieniem się fundamentów.
  2. Urządzanie i wyposażanie wnętrz. Kolejna dziedzina mocno związana z rynkiem nieruchomości, która z powodzeniem korzysta z wizualizacji produktowych. Jest to doskonałe narzędzie pracy dla dekoratorów wnętrz, producentów mebli czy elementów dekoracyjnych, akcesoriów i innych elementów stanowiących wyposażenie mieszkań. Korzystają z nich również producenci materiałów wykończeniowych, np. farb, armatury łazienkowej, rolet okiennych, paneli podłogowych itd. Tego rodzaju produkty znacznie lepiej prezentują się przedstawione w kontekście sytuacyjnym, a więc w otoczeniu stworzonego na potrzeby wizualizacji wnętrza, w naturalnym świetle i w zestawieniu z innymi elementami wyposażenia. Klasyczne zdjęcie wykonane w studio fotograficznym nie zapewni nam takich efektów.
  3. Motoryzacja. Samochody dawno przestały służyć nam wyłącznie do transportu. Obecnie każdy kupujący chce, aby jego pojazd był nie tylko sprawny technicznie, ale i atrakcyjny wizualnie. Dlatego już na etapie sprzedaży, a w przypadku producentów czy dealerów nawet przedsprzedaży, konieczne jest odpowiednie zaprezentowanie produktu, jakim jest pojazd. Wizualizacja pozwala na przedstawienie samochodu w realnych okolicznościach, np. w przestrzeni miejskiej, na ulicy, na pustej drodze czy w otoczeniu spektakularnych pejzaży.
  4. Elektronika. Również sprzęty elektroniczne wymagają odpowiedniej prezentacji, aby zachęcić potencjalnych klientów. Tego rodzaju produkty często są promowane jeszcze przed faktycznym rozpoczęciem produkcji, dlatego też wizualizacja jest jedną z najlepszych metod na ich realne i ciekawe przedstawienie.
  5. Branża kosmetyczna. Konkurencja na rynku kosmetycznym jest bardzo duża, dlatego też w działaniach promocyjnych marki muszą zadbać o atrakcyjne zaprezentowanie produktu. Potencjalny klient musi zostać zachęcony do zainteresowania się składem i przeznaczeniem danego kosmetyku, szczególnie jeśli mamy do czynienia z nowym produktem. Wizualizacja zastępuje tradycyjne zdjęcia, a jednocześnie daje wiele możliwości zastosowania — zarówno w katalogach, jak i sklepie internetowym.
  6. Branża spożywcza. Od dawna wiadomo, że produkty spożywcze tak naprawdę “kupujemy oczami”, nawet jeśli w tym przypadku to smak i aromat powinien być priorytetem. Wizualizacje produktowe w branży spożywczej odgrywają obecnie bardzo ważną rolę, a korzystają z nich nie tylko producenci, ale i restauratorzy.

Author SEOSpec

More posts by SEOSpec

Vizarion Sp. z o.o.
ul. Nowodworska 17
59-220 Legnica
info@vizarion.com