Trójwymiarowe wizualizacje wnętrz są obecnie powszechnie wykorzystywane przez deweloperów, architektów i projektantów, gdyż znacznie ułatwiają wyobrażenie oferowanej nieruchomości. Jest to spore ułatwienie dla kupujących, gdyż pozwalają zaprezentować lokal dokładnie tak, jak będzie wyglądać w przyszłości — ze wszystkimi detalami i rozwiązaniami, które mają bezpośredni wpływ nie tylko na wygląd danego mieszkania, ale i na jego funkcjonalność.

Jaki jest cel wizualizacji 3D?

Prezentując standardowe projekty mieszkań, klienci często mają problem z wyobrażeniem sobie rzeczywistej wielkości i przestronności pomieszczeń. Techniczne rysunki, nawet najbardziej precyzyjne, nie są w stanie obrazowo przedstawić wnętrza. Bazując wyłącznie na własnej wyobraźni trudno uzmysłowić sobie, jak w rzeczywistości będzie wyglądało dane lokum. Wizualizacja 3D gwarantuje dokładne odwzorowanie szczegółów pomieszczeń z zachowaniem odległości, wysokości, głębi, a nawet oświetlenia. Efekt jest zdecydowanie bardziej wiarygodny niż w przypadku innych standardowych metod prezentacji mieszkań. Wizualizacje 3D prezentują rzeczywistość w podobny sposób jak odbiera ją ludzkie oko, dlatego są najbardziej miarodajne. Pozwalają zobrazować standardowe, płaskie projekty i nadać im rzeczywisty wymiar.

Wizualizacja 3D ułatwia wybór mieszkania 

Wizualizacja 3D może pomóc w wyborze najlepiej dostosowanego do potrzeb mieszkania. Dzięki temu można zaoszczędzić mnóstwo czasu, energii i stresu, gdyż nie trzeba oglądać mieszkań na żywo. Jeszcze większą rolę odgrywają wizualizację w przypadku transakcji dotyczących mieszkań, które są dopiero na etapie realizacji — w tym przypadku jest to właściwie jedyna możliwość, aby przekonać się, jak nieistniejące jeszcze mieszkanie będzie wyglądać w rzeczywistości. Dzięki temu inwestorzy mogą zastanowić się nad ewentualnymi zmianami jeszcze na etapie projektu w ten sposób uniknąć późniejszych remontów.

Jest to bardzo przydatne narzędzie doceniane nie tylko przez deweloperów oraz architektów, ale i przez potencjalnych klientów. Bardzo często ma decydujące znaczenie dla powodzenia sprzedaży.

Author SEOSpec

More posts by SEOSpec

Vizarion Sp. z o.o.
ul. Nowodworska 17
59-220 Legnica
info@vizarion.com