Dzięki rozwojowi technologii i coraz nowocześniejszym rozwiązaniom osoby, które planują wykończenie mieszkania, domu czy biura nie muszą podejmować decyzji, których nie są pewni. Dzieje się tak, ponieważ mają możliwość skorzystania z oferty wykonania wizualizacji architektonicznej. Jest to metoda zaprezentowania konkretnego projektu, dzięki któremu osoba wykańczająca wnętrze może zapoznać się z efektem finalnym prac jeszcze przed ich rozpoczęciem, co pozwala zmienić niektóre rozwiązania bez konieczności wydania dodatkowego budżetu oraz uniknąć rozczarowania. Ile czasu trwa proces powstawania wizualizacji architektonicznej i co na niego wpływa?

Co wpływa na czas powstawania wizualizacji architektonicznej? 

Osoby, które chcą wykonać wizualizację architektoniczną przed rozpoczęciem prac wykończeniowych, często zastanawiają się, ile czasu potrwa jej przygotowanie. Warto jednak wiedzieć, że nie można go jednoznacznie określić. Na czas powstawania wizualizacji architektonicznej wpływa wiele czynników. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że proces składa się z kilku etapów:

  • rozmowa z Klientem, czyli ustalenie potrzeb, które pozwala również na ustalenie poziomu skomplikowania projektu,
  • stworzenie materiału źródłowego, czyli projektu wykonanego w programie CAD, rysunku technicznego albo prostego szkicu,
  • stworzenie modelu 3D, czyli rzeczywistego obiektu albo pomieszczenia w wirtualnej formie – jest to najdłuższy z etapów,
  • renderowanie, czyli proces przeliczania przez komputer wszystkich ustawień zastosowanych w projekcie 3D.

Ile trwa przygotowanie wizualizacji architektonicznej? 

Z uwagi na to, z jakich etapów składa się proces powstawania wizualizacji architektonicznej, trudno jednoznacznie określić, jak długo będzie przygotowywana. W zależności od tego, co będzie wizualizowane i jak dokładnie oddana ma być wizualizacja, czas może być różny. Właśnie dlatego warto skontaktować się z firmą oferującą rozwiązania z dziedziny wizualizacji 3D, porozmawiać o potrzebach i oczekiwaniach, a także mieszkaniu czy domu, dla którego ma zostać przygotowana wizualizacja architektoniczna, aby oszacować, ile czasu może potrwać przygotowanie jej.

Author SEOSpec

More posts by SEOSpec

Vizarion Sp. z o.o.
ul. Nowodworska 17
59-220 Legnica
info@vizarion.com