Elewacja to wizytówka każdego budynku. To właśnie zewnętrzna fasada sprawia, że jedne obiekty budzą w nas zachwyt, inne z kolei mijamy bez większego entuzjazmu. Warto więc zadbać o to, aby “powłoka” ścian zewnętrznych spełniała nie tylko funkcje użytkowe, zabezpieczając przed czynnikami zewnętrznymi, ale również wyróżniała się unikalnymi walorami wizualnymi.

Na etapie projektowania elewacji bardzo trudno jest uchwycić pewne niuanse, które później mają istotny wpływ na efekt. Jednocześnie inwestując w fasadę, która zwykle generuje spore koszty, warto mieć pewność, że będzie praktyczna oraz trwała, a przede wszystkim atrakcyjna pod względem wizualnym. Dlatego właśnie pomocna jest wizualizacja elewacji, którą warto wykonać jeszcze przed rozpoczęciem prac.

Wizualizacja elewacji, czyli “diabeł tkwi w szczegółach” 

Już na wstępnych etapach realizacji budowy warto przemyśleć sposób, w jaki chcemy wykończyć obiekt z zewnątrz. Wizualizacja elewacji to najlepsze narzędzie, aby przekonać się, jak powinna wyglądać fasada — ze wszystkimi, nawet najmniejszymi detalami. Trzeba pamiętać, że sam kolor czy materiał wykończenia to jeszcze nie wszystko. Na efekt wpływają nawet najmniejsze elementy dekoracyjne, czy oświetleniowe. Należy uwzględnić takie elementy jak drzwi wejściowe, okna, balkony, zadaszenia. Wszystko musi się ze sobą komponować i idealnie współgrać pod względem estetyki. Co więcej, trzeba wziąć pod uwagę również bezpośrednią przestrzeń wokół budynku, w tym również pozostałe obiekty znajdujące się w jego sąsiedztwie. Tego rodzaju kwestie trudno sobie “urzeczywistnić” wyłącznie w wyobraźni czy zaprezentować na “płaskim” rysunku. Wizualizacja 3D daje znacznie szersze pole do popisu.

Realizując wizualizację, warto wykonać kilka różnych projektów, uwzględniające różne warianty elewacji. Dzięki temu łatwiej będzie można podjąć decyzję i wybrać rozwiązania, które będą najlepsze w przypadku konkretnego budynku.

Inwestując w wizualizację, przekonasz się, jaki projekt elewacji pozwoli uwydatnić wszystkie atuty budynku, a jednocześnie unikniesz pomyłek, które negatywnie wpłyną na jego estetykę.

Author SEOSpec

More posts by SEOSpec

Vizarion Sp. z o.o.
ul. Nowodworska 17
59-220 Legnica
info@vizarion.com